Home ChampionsRow Results Showbits Newsbits Milestones
AboutUs Leadlines Showtimes Links ExtraExtra Featuring
SPRINGFIELD CHARITY HORSE SHOW

Ohio Limited Breeder's Futurity: 1) SUPERIOR SKYLARK, Travis Smith, Joan Hammond; 2) UNIVERSAL LANGUAGE, N/A, Joe/Paul Lengacher.
Saddle Seat 10/Under WT: 1) Aleia Brown; 2) Megan Gunderson.
Three-Gaited Amateur: 1) HIS HEIRNESS, Debbie Ecksten, Linda Lewis; 2) SIR ANDREW, Margo Coleman, E/O.
Hackney Pony Open: 1) THE FINAL CONTENDER, Linda Lewis, E/O; 2) AUSTIN POWERS, Beth Jones, E/O.
Saddle Seat Pleasure 17/Under: 1) Sarah Lawson; 2) Krystal Murpy.
Show Pleasure Driving: 1) HIGHPOINT'S GOLDEN FLAME, Nichole Sedivec, E/O; 2) CATALYST'S NIP OF WINE, Joanna Barr, E/O.
Hunter Country Pleasure: 1) SHE'S SNOW ANGEL, Leslie Burlingame, E/O; 2) CALLAWAY'S FOR ALWAYS, Katy Skaggs, E/O.
Show Pleasure Adult: 1) THE MUFFIN MAN, N/A, Kim Langdon; 2) CALL ME LUCKY BLUE, Tiffany Sharp, E/O.
Hackney Harness Pony Open: 1) RUMOR HAS IT, Beth Jones, E/O; 2) MICHIGAN'S BELLAGIO, Lee Dunn, Lee/Bev Dunn.
Saddle Seat 14-17: 1) Sarah Jane Smith; 2) Casey Morgan Tibolet.
Fine Harness Open: 1) DEFINITELY DIANNA, Kaye Bowles-Durnell, E/O; 2) A MARCH DAY, Steve Demjen, Rhonda Black.
Five-Gaited Jr. Exhibitor: 1) FIESTA BLUES, Krystal Murphy, Wes/Sena Bowling; 2) SYNC HEIR SWIM, Kaitlin Klucas, E/O.
Country Pleasure Novice: 1) ALANTE ALANTE, Lori Nujemann, E/O; 2) I'M YOUR SUPERMAN, Donna Grider, E/O.
Roadster Pony Adult: 1) DESERT FOX, Linda Park, E/O; 2) LEXINGTON, Missy Warner, E/O.
Three-Gaited Open: 1) CH CARAMAC'S NORMA RAE, Stacey Bare, E/O; 2) CALLAWAY'S BLUE WALTZ, Erin Obenauf, Carolyn Stuart.
Western Country Pleasure: 1) HARRY SPOTTER, N/A, Paul Price; 2) INTELLECTUAL HIGH, Jill Wilson, Jessica Wilson.
Park Pleasure Driving: 1) HARLEMS' ODESSY, Ali Layman, E/O; 2) HE'S MY AMERICAN SOLDIER, Cindy Maloney, Frank/Iris James.
Roadster Horse Open: 1) JOHN T BERT N ME, Holly Russell, E/O; 2) WHATEVER WORKS, Joshua Jones, Joshua/Erin Jones.
Country Pleasure Jr. Exhibitor: 1) MISS PHOTOGENIC, Dakota Reiser, Steve Hanes; 2) JEWELS FOR A PRINCESS, Brooke Trainer, Nevermore Farm.
Five-Gaited Open: 1) VARSITY BLUES, Sena Bowling, Mitchell Walker; 2) CALLAWAY'S BELFAST, Mindy Preston, Linda Lewis.
Saddle Seat Pleasure 19/Under WT: 1) Peyton Miller; 2) Rebeka McKinley.
ASB Three Years/Under In Hand: 1) PRINCESS CAMILLA, ed Rhodes, Ed/Will Rhodes; 2) CADILLAC GOLD EDITION, James Ball, Stella Austin.
ASB Country Pleasure In Hand: 1) ALANTE ALANTE, Lori Nuemann, E/O; 2) JEWELS FOR A PRINCESS, Brooke Trainer, Nvermore Farm.
ASB Open In Hand: 1) DOUBLETREE'S SCARLET DESIGN, Anthony Edwards, Diana Pistora; 2) VERONICA'S SURPRISE, Kaitlin Klucas, E/O.
ASB Show Pleasure In Hand; 1) VERONICA'S SURPRISE, Kaitlin Klucas, E/O; 2) WORTHY'S TICKET, Kaycee Dolwick, Judy Dolwick.
Five-Gaited Show Pleasure Jr. Exhibitor: 1) BLUE CALLIOU, Krystal Murphy, Taylor Creek Stables; 2) N/A.
Fine Harness Amateur: 1) ONE'S DIZZY LIZZY, Jackie Hammond, E/O; 2) CH KOOL TYME, Iris James, Frank/Iris James.
Saddle-Type Horse Western Equipment Open: 1) MAJOR COOL, Candy Gierke, E/O; 2) LEGEND'S CAPITAL GAINS, Ellen Vajda, E/O.
Park Pleasure Novice/Junior Horse: 1) OUT ALL NIGHT, Kendra Fisher, E/O; 2) MISS ALBANY, N/A, Pam Boyers.
Hackney Pleausre Driving Jr. Exhibitor: 1) MR. JACK DANIELS, Logan Jones, Beth Jones; 2) N/A.
Park Horse Open: 1) MIRRORED DANCER, Debbie Ecksten, Linda Lewis; 2) MY PARAMOUR, Reese Richey, Cape Cod Farm.
ASHA “Get of Gold” Two-Years-Old: 1) CADILLAC GOLD EDITION, James Ball, Stella Austin; 2) N/A.
Show Pleasure Novice: 1) TRIBAL CHIEF, Erin Obenauf, Alicia Leonoro; 2) KALARAMA'S FLO-JO, N/A, Pam Boyers.
Five-Gaited Amateur: 1) UHLEN'S DREAM, Lauren Carver Noe, Hundred Acre Wood; 2) HAWKCREST, N/A, Kimberley Blaker.
Saddle Seat 13/Under: 1) Hallie Sansbury; 2) Morgan Grocke.
Natural Country Pleasure: 1) KELLY'S MISS PRETTY, Ashley Glies, Walker Roberts; 2) FRITO BANDITO, Laura Peters, Lilly Hannah.
Park Horse Amateur: 1) THE LADY'S HEIR, Lynn Gutchess Snowden, E/O; 2) CH UNDULATA'S JIMMY HOLLYWOOD, Abby Campbell, E/O.
Open Pleasure Horse/Pony Under Saddle: 1) DIAMOND BIRTHDAY GIFT, Kaitlin Stacy, Kaitlin/Louise Stacy; 2) CORPORATE CASANOVA, Callie Roberts, E/O.
Park Pleasure Amateur: 1) SIMPLY ENOUGH, Jessica Sexton, E/O; 2) SHE'S UNRETOUCHED, Wendy Nelson, E/O.
Penn-Ohio Futurity Yearlings: 1) PLAY THE ODDS, Cathy Christopher, E/O; 2) FLIGHT'S ATTACHE ECHO, Matt Schuckert, Gene Zimmerly.
Fine Harness Novice/Junior Horse: 1) A MARCH DAY, Steve Demjen, Rhonda Black; 2) SIDESHOW BOB, N/A, Bill/Kathy Hickman.
Show Pleasure AOT: 1) BACKSTAGE PASS, Cathy Schueler, Cathy/Mitch Schueler; 2) CALLAWAY'S GLINT OF GOLD, N/A, Amy/Jack Haller.
Five-Gaited Show Pleasure: 1) ELEGANT SUPERIORITY, Joan Hammond, E/O; 2) HARLEM'S GIFTED TREASURE, Jackie Hawkes, Jacqueline Hawkes.
Three-Gaited Novice/Junior Horse: 1) OUR BELOVED, Roger Kearney, Jamie Lanier; 2) CALLAWAY'S MATCH MAKER, Kim Smith, Rachael Bourke.
Roadster Pony Jr. Exhibitor: 1) HIGH SOCIETY'S MEMORIES LEGEN, Casey Tibolet, Shirley Sanislow; 2) KILBRO'S MUST BE DREAMIN, Casey Bray, Bill/Steve Kildow.
Country Pleausre Adult; 1) UNFORGETTABLE NIGHT, Leslie Burlingame, E/O; 2) COOLSIDE, Jessica Wilson, E/O.
Three-Gaited Jr. Exhibitor: 1) SUPREME LEE, Clem Lee, Pam Boyers; 2) IN A MINUTE, Paige Klee, Nevermore Farm.
Show Pleasure Jr. Exhibitor: 1) GOOD GRACES, Krystal Murphy, E/O; 2) VIRTUAL VOLCANO, Courtney McIntosh, Mike/Carla McIntosh.
Hackney Pleasure Driving Adult: 1) TRULY A TREAT, N/A, Rick McQuown; 2) BCF ARMED AND DANGEROUS, Linda Warner, Missy Warner.
Saddle & Bridle ASB Hunt Classic: 1) SHE'S SNOW ANGEL, Leslie Burlingame, E/O; 2) SHOWTIME SHAMROCK, Kaitlin Klucas, E/O.
Five-Gaited Novice/Junior Horse: 1) THUNDER OVER THE AMAZON, Phil Price, Tina Stodd; 2) DESERT'S BAY ROCKET, N/A, Susan LeVally.
Country Pleasure Driving: 1) THEOLOGY, Iris James, Frank/Iris James; 2) THE BAY PRINCESS, Mary Strang, E/O.
Saddle Seat Walk/Trot Championship: 1) Aleia Brown; 2) Megan Gunderson.
Open Pleasure Horse/Pony Driving: 1) RISING STAR'S MAHOGANY, N/A, Mary Ross; 2) CHAMPAGNE'S MISS T PHI, Barb Oney, E/O.
Park Horse Novice/Junior Horse: 1) DOUBLETREE'S QUITE A TREASURE, Mike McIntosh, Linda Johnson; 2) RARE'S GENE'S, N/A, Lakeview Farm.
Saddle Seat Adult: 1) Rebecca Combs; 2) Melissa Seitzman.
Penn-Ohio Futurity Weanlings: 1) WILD SKY, Mary Waickman, Cape Cod Farm; 2) VIRTUAL CARESS, Norm Kovach, Virtual Saddlebreds.
Leadline: 1) Josh McKinley; 2) Avery Kelley.
Five-Gaited Jr. Exhibitor Stake: 1) FIESTA BLUES, Krystal Murphy, Wes/Sena Bowling; 2) SYNC HEIR SWIM, Kaitlin Klucas, E/O.
Hackney Harness Pony Stake: 1) RUMOR HAS IT, Beth Jones, E/O; 2) MICHIGAN'S BELLAGIO, Lee Dunn, Lee/Bev Dunn.
Saddle Seat Championship: 1) Casey Morgan Tibolet; 2) Sarah Jane Smith.
Saddle & Bridle ASB Shatner Western: 1) HARRY SPOTTER, N/A, Paul Price; 2) ROMERO CASSANOVA, N/A, Christine Johnson.
Park Pleasure Open: 1) FUTURE PERFECT, Sena Bowling, Wendy Zehnder; 2) CLEVER MAN, Chip Wise, Chip/Cheri Wise.
Country Pleasure AOT: 1) I'M YOUR SUPERMAN, Donna Grieder, E/O; 2) WINSDOWN TON O STEEL, Ashley Glies, E/O.
Hackney Pony Stake: 1) THE FINAL CONTENDER, Linda Lewis, E/O; 2) AUSTIN POWERS, Beth Jones, E/O.
Park Pleasure Driving Stake: 1) HE'S MY AMERICAN SOLDIER, Cindy Maloney, Frank/Iris James; 2) HARLEM'S ODESSEY, Ali Layman, E/O.
Saddle Seat Pleasure Championship: 1) Elizabeth Thomas; 2) Sarah Lawson.
Saddle Type Horse Equipment Stake: 1) MAJOR COOL, Candy Gierke, E/O; 2) N/A.
Penn-Ohio Two-Year-Olds Under Saddle: 1) VIRTUAL FX, Norm Kovach, E/O; 2) PRETTY BOY ODDS, John Hogsett, E/O.
Roadster Horse Championship: 1) JOHN T BERT N ME, Holly Russell, E/O; 2) WHATEVER WORKS, Joshua Jones, Joshua/Erin Jones.
Three-Gaited Amateur Championship: 1) MAXED OUT, Dana Baer, Thomas/Dana Baer; 2) SIR ANDREW, Margo Coleman, E/O.
Academy Walk/Trot/Canter 18/Over: 1) Katie Baker; 2) Jen Laughhnn.
Academy WTC 14-17: 1) Joely Barber; 2) Lexie Decamp.
Academy WTC 10/Under: 1) Montanna Larkin; 2) Brittnie Jackson.
Academy WTC Championship: 1) Samantha Reed; 2) Joely Barber.
Academy Walk/Trot 18/Over: 1) Julie Cain; 2) Abbey Ellinger.
Academy WT 14-17: 1) Anna Kathman; 2) Tony Knapke.
Academy WT 8/Under: 1) Liza Tibbs; 2) Sara Charbat.
Academy WT Championship: 1) Paige Worley; 2) Jessa Plattner.
Academy WTC 11-13: 1) Emily Jarman; 2) Emily Grunder.
Academy WTC 11-13 II: 1) Madison Bartha; 2) Henry Strang.
Academy WT 11-13: 1) Taylor Cowgill; 2) Sofia Dueno.
Academy WT 11-13 II: 1) Jessa Plattner; 2) Kiley Vonlintel.
Academy WT 9-10: 1) Emily Moell; 2) Katie Buttram.
Academy WT 9-10 II: 1) Paige Worley; 2) Allyson Smith.
Open Pleasure Horse Under Saddle Stake: 1) HARLEM'S JACKPOT, Lexi Bragg, E/O; 2) DIAMOND BIRTHDAY GIFT, Kaitlin Stacy, Kaitlin/Louise Stacy.
Show Pleasure Jr. Exhibitor Stake: 1) WORTHY'S TICKET, Kaycee Dolwick, Judy Dolwick; 2) CAMERON CREST STONEWALL, Jessica Cushing, Wes/Sena Bowling.
Show Pleasure Jr. Exhibitor Stake II: 1) GOOD GRACES, Krystal Murphy, E/O; 2) VIRTUAL VOLCANO, Courtney McIntosh, Mike/Carla McIntosh.
ASHA “Get of Gold” Weanlings; 1) CADILLAC GOLD CARD, James Ball, Stella Austin; 2) N/A.
UPHA Roadster Pony Classic: 1) BIGGY SMALLS, Tom Sworm, Mindy Vanhellemont; 2) N/A.
UPHA Challenge Cup 17./Under: 1) Casey Morgan Tibolet; 2) N/A.
Saddle Seat Pleasure WT Championship: 1) Zachary Clifton; 2) Petyon Miller.
Hunter Country Pleasure Stake: 1) CALLAWAY'S FOR ALWAYS, Katy Skaggs, E/O; 2) SHE'S SNOW ANGEL, Leslie Burlingame, E/O.
Fine Harness Stake: 1) ONE'S DIZZY LIZZY, Jackie Hammond, E/O; 2) CH KOOL TYME, Iris James, Frank/Iris James.
Five-Gaited Show Pleasure Stake: 1) ELEGANT SUPERIORITY, Joan Hammond, E/O; 2) BLUE CALLIOU, Krystal Murphy, Taylor Creek Stables.
Country Pleasure Jr. Exhibitor Stake: 1) MISS PHOTOGENIC, Dakota Reiser, Steve Hanes; 2) CALLAWAY'S BIG DEAL, Kristen Thorin, Linda Thorin Johnson.
Hackney Pleasure Driving Stake: 1) TRULY A TREAT, N/A, Rick McQuown; 2) MR. JACK DANIELS, Logan Jones, Beth Jones.
Park Horse Amateur Stake: 1) THE LADY'S HEIR, Lynn Gutches Snowden, E/O; 2) CH UNDULATA'S JIMMY HOLLYWOOD, Abby Campbell, E/O.
Three-Gaited Jr. Exhibitor Stake: 1) IN A MINUTE, Paige Klee, Nevermore Farm; 2) CHANCE TO DREAM, Danielle Williams, Daniel Williams.
Country Pleasure Driving Stake: 1) THEOLOGY, Iris James, Frank/Iris James; 2) THE BAY PRINCESS, Mary Strang, E/O.
Park Horse Stake: 1) MY PARAMOUR, Reese Richey, Cape Cod Farm; 2) RARE GENE'S, N/A, Lakeview Farm.
Western Country Pleasure Stake: 1) HARRY SPOTTER, N/A, Paul Price; 2) I'M THE LAW, Brooke Arington, Lisa Green.
Show Pleasure Driving Stake: 1) ON MY LIST, Paige Bundy, Gilbert Bundy; 2) HIGHPOINT'S GOLDEN FLAME, Nichole Sedivec, E/O.
Five-Gaited Amateur Championship: 1) WHOLE TOWN'S TALKING, Whitney Hunter, Dr. Mary Reams; 2) UHLEN'S DREAM, Lauren Carver Noe, Hundred Acre Wood.
Park Pleasure Stake: 1) OUT ALL NIGHT, Kendra Fisher, E/O; 2) FUTURE PERFECT, Sena Bowling, Wendy Zehnder.
Three-Gaited Stake: 1) CALLAWAY'S BLUE WALTZ, Erin Obenauf, Carolyn Stuart; 2) CH CARAMAC'S NORMA RAE, Stacey Bare, E/O.
Country Pleasure Championship: 1) HILLCROFT HER HIGHNESS, N/A, Megan Hensler; 2) COOLSIDE, Jessica Wilson, E/O.
Roadster Pony Championship: 1) DESERT FOX, Linda Park, E/O; 2) HEARTLAND HIGH COMMAND, Beth Jones, E//O.
Show Pleasure Stake: 1) CALL ME LUCKY BLUE, Tiffany Sharp, E/O; 2) BACKSTAGE PASS, Cathy Schueler, Cathy/Mitch Schueler.
Five-Gaited Stake: 1) VARSITY BLUES, Sena Bowling, Mitchell Walker; 2) CALLAWAY'S BELFAST, Mindy Preston, Linda Lewis.
 

Index