Home ChampionsRow Results Showbits Newsbits Milestones
AboutUs Leadlines Showtimes Links ExtraExtra Featuring
 

 

JD Massey Classic Horse Show

April 15-18, 2009 • Clemson, NC

Judge: Mitch Clark of Danville, Ky. • Academy Judge: David Sands of Daisy, Ga.

Fine Harness Open: No entries
Three-Gaited Park Amateur: 1) ANOTHER BAY, Sara McDonald, McDonald LLC; 2) SUGAR COATED, Marie Gwinn, E/O.
Show Pleasure Driving: 1) REEDANNfS PHINE BY ME, Ginger Reagan, Dr. Hugh/Marion Bryan; 2) CH SELVAGGIO, Bonnie Koch, Bonnie/Robert Koch.
Roadster Under Saddle: 1) GIT R DONE, Deborah Koning, David Crockett; 2) N/A.
Park Pleasure Open: 1) RECOUP, Brooke Jacobs, Brent/Jane Jacobs; 2) CALLAWAYfS EMBARKATION, James Lowry, Tri Color Ventures Inc.
Three-Gaited Amateur: 1) JULIETTEfS DEJA BLUE, Andrea Athanasuleas, Christina Athansuleas/Karon Bowdre; 2) ODYSSEY MAN, Terri Dolan, E/O.
Hackney Pony Open: 1) HEARTLAND CANDIDATE, Sandra Surber, E/O; 2) LIMITED EDITION, Abel Vega, Golden creek Farms.
Roadster to Bike Open: 1) THE DREAMER, Steve Hanks, Jean Myers; 2) SCRUFF, Deborah Koning, E/O.
Country Pleasure Driving: 1) STARTALYST, Ann Cannon, W.C. Cannon, Jr.; 2) CH DR DEKER, Debbie Marcum, Daniel/Debbie Marcum.
Five-Gaited Show Pleasure: 1) MIDNIGHT SENOR, Melody Murphy, E/O; 2) CH STONEWALLfS STARGATE, Stephanie Sanchez, E/O.
Three-Gaited Open: 1) HIGH TIMEfS NORTHERN SON, Bill Waller, Sarah Wood; 2) STONECROFT NIGHTLIGHT, James Lowry, Karrie Graham/Dwaine Kinderknecht.
Harness Pony Open: 1) THE REMINGTON, Juliet McDonald, TJ/Juliet McDonald; 2) ITfS SHOWTIME, Tamra Arndt, E/O.
Five-Gaited Ladies: 1) CH IMA STARBUCK, Julie Burmeister, Jerry Horoschuck; 2) TWICE CHARMED, Mary Marchum Orr, Vicki Byrd.
Western Country Pleasure: 1) O AINfT I SOMETHING, Luanne Kilday, E/O; 2) FREEDOMfS VISION, Carolyn Teal, Carolyn/Allison Teal.
Fine Harness Junior: 1) TRIBECA, Matt Shiflet, Gaited Inc.; 2) MR. NAPOLEON DYNAMITE, Kim Stewart, Cash Lovell.
Three-Gaited Show Pleasure Adult: 1) CH TAX MAN, Peggy Councilman, Jeff Councilman; 2) CALLAWAYfS NORTHERN FLING, Melody Murphy, Sandra Murphy.
Roadster Pony Open: 1) SMACK DOWN, Lewis Eckard, Rebekah Cloninger; 2) REGALfS PROPHET LF, Abel Vega, Golden Creek Farms.
Five-Gaited Open: 1) CH MEMORIES PARAGON, Evan Orr, Katie Morrison; 2) RED HAWK RED HAWK, Bill Schoeman, Lor Schmidt/Bill Schoeman.
Park Pleasure Three-Year-Old: 1) HARLEMfS SIMPLY IRRESISTIBLE, Cydney Rae Cutchall, Wendy Coley; 2) SOPHIA GALLOWAY, Adam Clauson, Margaret MacGregor.
Three-Gaited Carolina Owned: 1) CALLAWAYfS PAISANO, Jenna Norton, Joan Sonnabend; 2) LADY AVALON, Phyllis Brookshire, Don/Phyllis Brookshire.
UPHA Roadster Pony Classic: 1) HEARTLAND FUNNY GIRL, Peter Cowart, Caitlin Leith; 2) HEARTLAND SILVER LINING, Dr. Robert Pugh, Darrel/Sandra Kolkman.
Park Pleasure Junior Horse: 1) MY WILD GYPSY ROSE, Christy Absher Johnson, E/O; 2) N/A.
Roadster to Bike Novice: 1) GIT R DONE, Deborah Koning, David Crockett; 2) N/A.
Three-Year-Old Five-Gaited: No entries
Three-Gaited Park: 1) I SAW YOU FIRST, Bobby Burgess, Ben McDaniel; 2) BRIGHT MEMORIES, Deborah Koning, David Crockett.
Five-Gaited Carolina Owned: 1) LEATHERWOODfS HATS OFF, Betsy Boone, Davis Road Farms; 2) TOBIE MCGUIRE, Whitney Bennett, Anna Drew Kirk.
UPHA Hackney Pony Classic: 1) HEARTLAND SPINDAZZLE, Maureen Lydon, Sandra Surber;2 ) N/A.
Three-Gaited Show Pleasure Novice Rider: 1) CALLAWAYfS SWEET DADDY, Ashley Brandies, E/O; 2) MOfTOWN MEMORIES, Stephanie Breeden, Stephanie Breeden/Omerfs Horse Stuff.
Three-Gatied Park Jr. Horse: 1) SANTA ANA WIND, James Lowry, Tri Color Ventures Inc.;2 ) ASHADO, Adam Clauson, Cardinal Farms.
Three-Gaited Three-Year-Old: 1) CALLAWAYfS GENTLEMANfS AGREEMENT, Maria Gilman, E/O; 2) SUCH A MEMORY, Bill Schoeman, Lori/Larry Schmidt.
Roadster to Wagon: 1) DANCIN FOR DOLLARS, Andrew Mirabole, E/O; 2) N/A.
Friesian Under Saddle WTC Exhibition: 1) MARWYN OF SHADY NOOK FARM, Meredith Dancer, Bill/Meredith Dancer;2 ) AUKE VAN DER HIMMER, Leslie Elliott, E/O.
UPHA Challegne Cup 14-17 No entries
Fine Harness Amateur: 1) LACEfS LAST TANGO, Priscilla Marconi, Tri Color Ventures Inc.;2 ) PERIAPTUS VICTORIOUS, Ben McDaniel, E/O.
Walk/Trot Pleasure 12/Under: 1) Madison McCall; 2) Shey Washburn.
Three-Gaited Park Full Mane/Tail Jr. Exh.: No entries
Roadster Pony Amateur: 1) REGALfS STAR ATTRACTION, Jeoff Bodenhorst, E/O; 2) STAT, Dr. Robert Pugh, E/O.
Three-Gaited Pony: 1) CH CAMEOfS CARTE BLANCHE, Caroline Anderson, Sharon Anderson; 2) ATTACHE ALLURE, Anna Grace Whitworth, Tammy/Anna Grace Whitworth.
Five-Gaited Show Pleasure Jr. Exhibitor: 1) CH SUNKEN TREASURE, Drew Taylor Hewitt, E/O; 2) THE APPRENTICE, Bree Zandy, Zandyland Farm.
Three-Gaited Ladies: 1) CH OUR CHARMING LADY, Mary Marcum Orr, Jack/Donna Finch; 2) YOUR LUCKY STARS, Deborah Koning, David Crockett.
Walk/Trot Equitation 10/Under: 1) Cashlyn Lovell; 2) Shea Summers.
Roadster to Bike Amateur: 1) COOKIE MONSTER, Mark Catron, E/O; 2) VALPARAISO, Thomas Fiedler, E/O.
English Pleasure Pony: 1) THE ADMIRALfS GENIE, Ashley Stewart, John/Kim Stewart; 2) SUNKISSED SUPREME, Allie Poovey, Todd/Margaret Poovey.
Three-Gaited Jr. Exh. 17/Under: No entries
Five-Gaited Denver Junior: 1) IMPERIAL ASSET, James Lowry, Barbara Goodman Manilow; 2) ITfS SATURDAY NIGHT LIVE, Kim Cowart, Beeth Arndt.
Roadster Pony to Wagon: 1) SLICK WILLIE, Marita Mirabole, Andrew Mirabole; 2) CELEBRITY AFFAIRE, Edward Case, E/O.
Five-Gaited Pony: 1) LITTLE LORD HUNTLEY, Elizabeth Cagle James, E/O;2 ) I BELIEVE I CAN FLY, Sarah Martin, Penny Martin.
Saddle & Bridle Wm. Shatner Western Pleasure: 1) MONSIGNOR, Marie Gwinn, E/O; 2) ZIONfS JUBAL, Marni L. Cothran, E/O.
Friesian WT Exhibition Jr. Exhib/Am.: 1) TESSA D, Tracy Estes, E/O; 2) ROBBERT OF SHADY NOOK FARM, Kelsey Baird, Shady Nook Farm.
Three-Gaited Country Pleasure Walk/Trot: 1) KALARAMAfS MEMORABLE, Emily McKay, Jeff/Leigh Ann McKay; 2) CH HOLY FRUIT SALAD, Cashlyn Lovell, E/O.
Five-Gaited Jr. Exhibitor: 1) WHATfS THE WHOOPLA, Caitlin Leith, E/O; 2) CAPTAIN ROSERIDGE, Camille Cowart, Peter/Kim Cowart.
AHHS Roadster Pony Youth Medallion: 1) SWEET IMPRESSION, Audrey Sigmon, Joe W. Cook; 2) HEARTLAND CURTAIN CALL, Lindsey Jones, Pamela Jones.
Five-Gaited Amateur: 1) CH DIAMONDfS HOPE, Sarah Longworth, Teri Longworth; 2) CH BREAKING NEWS, Megan McClure, Megan McClure/Beth Arndt.
Hackney Pony Pleasure Driving: 1) MASTERCRAFTfS NAMESAKE LF, Stephany Monteleone, E/O; 2) HAWKEYEfS CHATTERBOX, Alexandria Wellington, E/O.
 
Three-Gaited Show Pleasure AOT: 1) IRISH RAMPAGE, Darren Scott, E/O; 2) N/A.
Hackney Pony Championship: 1) HEARTLAND CANDIDATE, Sandra Surber, E/O; 2) LIMITED EDITION, Abel Vega, Golden Creek Farms.
Saddl & Bridlefs Pleasure Equitation Medallion: 1) Sarah Martin; 2) Amy Hein.
Three-Gaited Country Pleasure Novice Rider: 1) GLIDER SUPREME, Lindsay Dasher, Christy Parker; 2) SILVER RIVER, Heather Hege, Lynne/Heather Hege.
Three-Gaited Novice: 1) LITTLE PIECE OF MY HEART, Debroah Koning, David Crockett; 2) CLOVERLEAF RED BARON, Bill Schoeman, The Good Group.
Three-Gaited Country Pleasure AOT: 1) VHF BAY ALL DAY, Marie Gwinn, E/O; 2) CRIMSONfS DANCE CARD, Toree Lewis Hefner, E/O.
English Pleasure Pony Championship: 1) SUNKISSED SUPREME, Allie Poovey, Todd/Margaret Poovey; 2) THE ADMIRALfS GENIE, Ashley Stewart, John/Kim Stewart.
UPHA Harness Pony Classic: 1) REGALfS NORMA JEAN LF, Abel Vega, Stephany Monteleone; 2) N/A.
UPHA Challenge Cup 13/Under: 1) CH HAYDEN FOX, Sarah Martin, James R. Dellinger, Jr.; 2) DOUBLETREEfS AQUA BLUE, Ellie Kangur, Tom/Mickey Kangur.
Three-Gaited Show Pleasure Madien Horse: 1) LAST GIFT, Bonnie Bishop, Susan Whittington; 2) JOIN IN THE DANCE, Amy Roberts, E/O.
Friesian Under Saddle WTC Exhibition: 1) MARWYN OF SHADY NOOK FARM, Meredith Dancer, Bill/Meredith Dancer; 2) AUKE VAN DER HIMMER, Leslie Elliott, E/O.
Country Pleasure Driving Champ: 1) STARTALYST, Ann Cannon, WC Cannon, Jr.; 2) CH DR DEKER, Debbie Marcum, Daniel/Debbie Marcum.
Saddle Seat Equitation 17/Under: 1) Ellie Kangur; 2) Caroline Brown.
Five-Gaited Novice Horse: 1) (SA) KALARAMAfS THE ULTIMATE CHOICE, Neil Visser, The Ultimate Choice Group; 2) CATALINO, Matt Shiflet, Don/Phyllis Brookshire.
UPHA Walk/Trot Challenge Cup: 1) Cashlyn Lovell; 2) Shea Summers.
USEF Adult Amateur Medal Class: No entries
Raodster Pony Limit: 1) BOOGITY BOOGITY, Maureen Lydon, Ashlyn Farms LLC; 2) JOYANNA, Amy Roberts, Kismet Ventures LLC.
Roadster Under Saddle Champ: 1) GIT R DONE, Deborah Koning, David Crockett; 2) N/A.
Western Country Pleasure Limit: 1) HIGHPOINTfS ULTIMATE LADY, Melinda Jenkins, E/O; 2) FREEDOMfS VISION, Marni L. Cothran, Carolyn/Allison Teal.
NHS Sadle Seat Event: No entries
Three-Gaited Country Pleasure Adult: 1) JESSIE COLE, Andrea Athanasuleas, Christina/Andrea Anthansuleas; 2) CH RIVA DIVA, Donna Finch, Jack/Donna Finch.
Roadter Pony Jr. Exhibitor Champ: 1) TURBO BLUE, Brett Van Gorden, Ann Boyd/Laranbo Farm; 2) SWEET IMPRESSION, Audrey Sigmon, Joe W. Cook.
Three-Gaited Country Pleasure 13/Under: 1) UWHARRIEfS PATRIOT SAGE, Laura Plant, Tom/Patsy Plant; 2) PRECEDENCE, Erin Blankenbecklor, Kathy/Erin Blankenbecklor.
UPHA Fine Harness Classic: 1) SALEMTOWNfS IRREPLACEABLE, Deborah Koning, David Crockett; 2) N/A.
Three-Gaited Park Amateur Champ: 1) ANOTHER BAY, Sara McDonald, McDonald LLC; 2) SUGAR COATED, Marie Gwinn, E/O.
Five-Gaited Show Pleasure Jr. Exhibitor Champ: 1) CH SUNKEN TREASURE, Drew Taylor Hewitt, E/O;2 ) THE APPRENTICE, Bree Zandy, Zandyland Farm.
Western Country Pleasure Champ: 1) MONSIGNOR, Maire Gwinn, E/O; 2) O AINfT I SOMETHING, Luanne Kilday, E/O.
Roadster to Bike Youth: 1) ROYAL COUNT, Rebekah Cloninger, E/O; 2) THE DREAMER, Dustin Lassett, Jean Myers.
Three-Gaited Country Pleasure 14-17: 1) HARLEMfS MISS ABIGAIL, Bree Zandy, Steve/Julia Joyce; 2) BUENOS NOCHES, Margaret Morrison, Constance Leonard.
Five-Gaited Pony Champ: 1) LITTLE LORD HUNTLEY, Elizabeth Cagle James, E/O; 2) I BELIEVE I CAN FLY, Sarah Martin, Penny Martin.
Three-Gaited Junior Horse: 1) CLOVERLEAF TURNER JAKE, Quintas Vanderspuy, Jeff/Nancy Chauvin; 2) WON FOR THE GIPPER, James Lowry, Copper Beech LLC.
AHHS Roadster Pony Under Saddle Medallion: 1) HEARTLAND WONDERFUL MISS, Megan Todd, Creekridge LLC; 2) PERFECT OFFERING, Jake Butts, Sharon Anderson.
Three-Gaited Show Pleasure 13/Under: 1) CH MY GRANDE, Elizabeth Cagle James, E/O; 2) CH PISTOLERO, Anna Grace Whitworth, Tammy Whitworth.
Roadster Pony Amateur Champ: 1) REGALfS STAR ATTRACTION, Jeoff Bodenhorst, E/O; 2) ALEXANDRA, Jessie Pettie, E/O.
Three-Gaited Show Pleasure 14-17: 1) CH MY SPECIAL SULTAN, Lauren Wendel, Christy Parker/Nancy Fortner; 2) JUST AS UNIQUE, Cassi Rath, Virginia Dorris.
Show Pleasure Driving Champ: 1) REEDANNfS PHINE BY ME, Ginger Reagan, Dr. Hugh/Marion Bryan; 2) STAR SIGHTING, Priscilla Marconi, Tri Color Ventures Inc.
Five-Gaited Ladies Champ: 1) CH IMA STARBUCK, Julie Burmeister, Jerry Horoschuck; 2) LEATHERWOODfS HATS OFF, Ali Deutsch, Davis Road Farms.
Three-Gaited Pony Championship: 1) CH CAMEOfS CARTE BLANCHE, Caroline Anderson, Sharon Anderson;2 ) ATTACHE ALLURE, Anna Grace Whitworth, Tammy/Anna Grace Whitworth.
Friesian WT Jr. Exhib/Amateur Champ: 1) TESSA D, Tracy Estes, E/O;2 ) ROBBERT OF SHADY NOOK FARM, Kelsey Baird, Shady Nook Farm.
Three-Gaited Pleasure WT Stake: 1) CH HOLY FRUIT SALAD, Cashlyn Lovell, E/O; 2) KALARAMAfS MEMORABLE, Emily McKay, Jeff/Leigh Ann McKay.
Five-Gaited Show Pleasure Champ: 1) CH STONEWALLfS STARGATE, Stephanie Sanchez, E/O; 2) MIDNGITH SENOR, Melody Murphy, E/O.
Three-Gaited Ladies Championship: 1) CH OUR CHARMING LADY, Mary Marcum Orr, Jack/Donna Finch; 2) YOUR LUCKY STARS, Deborah Koning, David Crockett.
Roadster to Wagon Champ: 1) DANCIN FOR DOLLARS, Andrew Mirabole, E/O; 2) N/A.
Park Pleasure Championship: 1) SCHULLER, Maria Gilman, James Taylor; 2) CALLAWAYfS EMBARKATION, James Lowry, Tri Color Ventures Inc.
Five-Gaited Junior Horse: 1) THINK I WILL, Matt Shiflet, All Well Farm; 2) CLOVERLEAF ELEGANT BELLE, Bill Schoeman, E/O.
Academy Driving Showmanship: 1) Kate Redding; 2) N/A.
Academy Show Rider WTC Equitation: 1) Peyton Draheim; 2) N/A.
Academy Equitation Adult WTC: 1) Melinda Tedder; 2) April Hughes.
Academy Equitation 14-17 WTC: 1) Rachel Baker; 2) Olivia Knox.
Academy Equitation 11-13 WTC: 1) Sydney Cearley; 2) Shannon McNamara.
Academy Equitation Riders 10/Under WTC: No entries
Academy Show Rider WT Showmanship: 1) Peyton Draheim; 2) N/A.
Academy Showmanship Adult WTC: 1) April Hughes; 2) Melinda Tedder.
Academy Showmanship 14-17 WTC: 1) Olivia Knox; 2) Rachel Baker.
Academy Showmanship 11-13 WTC: 1) Shannon McNamara; 2) Sydney Cearley.
Academy Showmanship 10/Under WTC: No entries
Academy Equitation Adult WT: No entries
Academy Equitation 14-17 WT: No entries
Academy Equitation 11-13 WT: 1) Tiffany Knox; 2) Carley Packard.
Academy Showmanship Adult WT: No entries
Academy Showmanship 11-17 WT: 1) Isabel Wood; 2) Tiffany Knox.
Academy Equitation 9-10 WT A: 1) Sydney Beason; 2) Amy Cedrone.
Academy Equitation 9-10 WT B: 1) Elyse Moore; 2) Chloe Marion.
Academy Equitation 7-8 WT A: 1) Lilly Boyd; 2) Gracyn Mansfield.
Academy Equitation 7-8 WT B: 1) Audrey Kim; 2) Tatum Tucker.
Academy Equitation 8/Under On A Lead: 1) Ainsley Marion; 2) Charly Rhoden.
Academy Equitation 6/Under WT: 1) Jozy Unal; 2) Mallory Mansfield.
Academy Showmanship 9-10 WT A: 1) Amy Cedrone; 2) Sydney Beason.
Academy Showmanship 9-10 WT B: 1) Elyse Moore; 2) Chloe Marion.
Academy Showmanship 7-8 WT A: 1) Lilly Boyd; 2) Felicia Elliott.
Academy Showmanship 7-8 WT B: 1) Paige Mahoney; 2) Samantha Dunn.
Academy Showmanship 6/Under WT: 1) Jozy Unal; 2) Mallory Mansfield.
Academy 6/Under On A Lead: 1) Ainsley Marion; 2) Charly Rhoden.
Leadline: 1) Courtney Kim; 2) N/A.
Saddle Seat Equitation Championship: 1) Sarah Martin; 2) Amy Hein.
Fine Harness Championship: 1) LACEfS LAST TANGO, Priscilla Marconi, Tri Color Ventures Inc; 2) MR NAPOLEON DYNAMITE, Kim Stewart, Cash Lovell.
Three-Gaited Country Pleasure Adult Champ: 1) JESSIE COLE, Andrea Athanasuleas, Christina/Andrea Athansuleas; 2) CH RIVA DIVA, Donna Finch, Jack/Donna Finch.
Five-Gaited Jr. Exhibitor Champ: 1) CALLAWAYfS BALL OF FIRE, Drew Taylor Hewitt, Jack/Donna Finch; 2) CAPTAIN ROSERIDGE, Camille Cowart, Peter/Kim Cowart.
Harness Pony Championship: 1) THE REMINGTON, Juliet McDonald, TJ/Juliet McDonald; 2) ITfS SHOWTIME, Tamra Arndt, E/O.
Three-Gaited Show Pleasure 13/Under Champ: 1) CH MY GRANDE, Elizabeth Cagle James, E/O; 2) BROOKHILLfS KOOL AS ICE, Drew Taylor Hewitt, Tom/Mickey Kangur.
Three-Gaited Park Champ: 1) I SAW YOU FIRST, Bobby Burgess, Ben McDaniel; 2) BRIGHT MEMORIES, Deborah Koning, David Crockett.
Hackney Pony Pl. Driving Champ: 1) MASTERCRAFTfS NAMESAKE LF, Stephany Monteleone, E/O; 2) HEARTLAND PARADE TIME, Tamra Arndt, E/O.
Three-Gaited Country Pleasure 13/Under Champ: 1) HAUNTING, Holly Hein, Jeana/Dan Hein; 2) UWHARRIEfS PATRIOT SAGE, Laura Plant, Tom/Patsy Plant.
Three-Gaited Amateur Champ: 1) JULIETTEfS DEJA BLUE, Andrea Athanasuleas, Christina Athansuleas/Karon Bowdre; 2) ODYSSEY MAN, Terri Dolan, E/O.
Three-Gaited Show Pl. 14-17 Champ: 1) CH MY SPECIAL SULTAN, Lauren Wendel, Christy Parker/Nancy Fortner; 2) JUST AS UNIQUE, Cassi Rath, Virginia Dorris.
Roadster to Bike Amateur Champ: 1) VALPARAISO, Thomas Fiedler, E/O; 2) MATT T TUP, David Crockett, E/O.
Roadster Pony Under Saddle Champ: 1) PERFECT OFFERING, Jake Butts, Sharon Anderson 2) HEARTLAND WONDERFUL MISS, Megan Todd, Creekridge LLC.
Three-Gaited Jr. Exh. Champ: No entries
Three-Gaited Show Pl. Adult Champ: 1) CALLAWAYfS NORTHERN FLING, Whitney Bennett, Sandra Murphy; 2) CH TAX MAN, Peggy Councilman, Jeff Councilman.
Roadster Pony Champ: 1) STAT, Maureen Lydon, Dr. Robert Pugh; 2) REGALfS PROPHET LF, Abel Vega, Golden Creek Farms.
Three-Gaited Park Jr. Exhib Champ: 1) CH JUST A RASCAL, Camille Cowart, E/O; 2) WHOfS YOUR DADDY, Cara Wolf, Wolf Farms LLC.
Three-Gaited Championship: 1) STONECROFT NIGHTLIGHT, James Lowry, Karrie Graham/Dwaine Kinderknecht; 2) LADY AVALON, Matt Shiflet, Don/Phyllis Brookshire.
Three-Gaited Country Pleasure 14-17 Champ: 1) HARLEMfS MISS ABIGAIL, Bree Zandy, Steve/Julia Joyce; 2) BUENOS NOCHES, Margaret Morrison, Constance Leonard.
Five-Gaited Amateur Champ: 1) (SA) CARLSWALD PRINCEfS DOMINOE, Wendy Troyer, E/O; 2) CH DIAMONDfS HOPE, Sarah Longworth, Teri Longworth.
Roadster to Bike Championship: 1) SCRUFF, Deborah Koning, E/O; 2) COOKIE MONSTER, Steve Hanks, Mark Catron.
Five-Gaited Championship: 1) RED HAWK RED HAWK, Bill Schoeman, Lori Schmidt/Bill Schoeman; 2) TWICE CHARMED, Mary Marcum Orr, Vicki Byrd.

Index